Võrdse elukoha mudeli kasutamine ja viibimisperiood

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Juul 2019, 14:16

Võrdse elukoha mudeli kasutamine ja viibimisperiood

16 Juul 2019, 14:19

Küsimus seoses lapse võrdse elukoha mudeli kasutamisega (ehk laps elab võrdselt mõlema vanema juures), olukorras, kus tegemist on pisut aktiivsema lapsega, kelle puhul on viidatud võimalikule kergele ärevus- ja tähelepanuhäirele.
Kas on mingit levinumad praktikat või viiteid uuringutele,millist viibimisperioodi ühe vanema juures järjest olemiseks enamasti soovitatakse. Näiteks 2 nädalat versus 4 nädalat või kuu?
Kindlasti on rutiini olemasolu lapsele oluline, ent samas on küsimus, kui pikalt on mõistlik ja soovitatav last ainult ühe vanema juures hoida, et see veel ei mõjutaks liigselt eemalolekutunnet ning ei tekiks ka liigset üleminekuhetke kahe kodu vahel, kui on pikalt ühte kohta sisse elatud.
Loodan, et saate anda nõu või viidata, kust võiks veel sellises olukorras informatsiooni saada, kuna Eestis tõesti ei ole vahelduva elukoha mudelit väga palju rakendatud ja avalikult kättesaadav info on vähene.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Võrdse elukoha mudeli kasutamine ja viibimisperiood

17 Juul 2019, 09:56

Tere

Eesti seadusandlus Teie küsimust konkreetselt ei reguleeri ja ka praktika ei saa siinjuures eriti abiks olla. Eesti seaduste kohaselt lähtutakse lapsesse puutuvate otsuste tegemisel eelkõige lapse huvidest ja võetakse arvesse tema emotsionaalset ja psühholoogilist seisundit ja vajadusi. Seega sõltub igal juhtumil konkreetsest lapsest, tema psühholoogilisest valmisolekust ja seisundist, mis just temale kõige parem on.
Seda välja selgitada saab ilmselt aidata kogenud lastepsühholoog. Seega soovitan pöörduda enne otsuse tegemist lastepsühholoogi poole ja paluda tema arvamust, mis võiks just Teie lapsele parim olla.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta