hooldusõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Veebr 2019, 12:11

hooldusõigus

06 Juun 2019, 10:58

Tere,

Mul on seljataga kohtuistung, millel otsustati lapse hooldusõiguse üle ja elukoha määramine. Istungile oli määratud tulema ka lapse kaitsja, kes ei saanud tulla istungile (selgus alles kohtuistungi alguses). Istung siiski toimus ning kohtunik tegi otsuse - kas selline olukord on õiguslik? Juhul, kui mitte siis kuhu oleks mõistlik edasi pöörduda, et kohtuotsus õigustühiseks kuulutataks?

Tänulikult!
Lapsevanem

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: hooldusõigus

13 Juun 2019, 18:48

Tere,

TsMS lubab tõepoolest kohtul määrata perekonnaasjades lapsele teda puudutavas menetluses esindaja (advokaadi, kelle kulud reeglina jäävad riigi kanda). Esindaja viibimine või mitte viibimine kohtuistungil ei saa olla kohtuotsuse edasikaebamise aluseks. Kui kohtul on jäänud otsust tehes olulised asjaolud kaalumata või ei ole mõnele faktile piisavalt tähelepanu pööratud, on võimalik esitada enne edasikaebe tähtaja saabumist apellatsioonkaebus. Apellatsioonkaebuses võib tugineda üksnes väitele, et esimese astme kohtu otsus põhineb õigusnormi rikkumisel või et apellatsioonimenetluses arvestamisele kuuluvate asjaolude ja tõendite kohaselt (käesoleva seadustiku § 652) tuleks apellatsioonimenetluses teha esimese astme kohtu otsusest erinev otsus.
Kui vajate abi nimetatud asjaoludele pädeva hinnangu andmisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta