Lasteema abiellus (alimendid)

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Mai 2019, 09:04

Lasteema abiellus (alimendid)

26 Mai 2019, 09:22

Tere,

Mul on selline küsimus: Minu elukaaslasel on eelmisest suhtest kaks poega (9a ja 5a), kellele ta maksab igakuiselt 400 eurot lasteraha (mitte ametlikud, alimendid). Lisaks sellele maksab ta mõningaid lastega seotuvaid arveid ning lapsed käivad üle nädalavahetuse külas. Nüüd on olukord selline, kus naine abiellus, kas on võimalus vähendada lasteraha summat? Mis peaks olema seaduslik alimendisumma sellises olukorras, kui sissetulek on 950eurot? Kas alimentide summa muutub kui lasteema on abielus?

Postitusi: 1737
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lasteema abiellus (alimendid)

30 Mai 2019, 15:18

Tere,

Perekonnaseaduse § 96 kohaselt on ülalpidamist kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohuslase (lapse vanema) elukaaslasel ega ka abikaasal selleks kohustust ei ole. Seega ei oma ülalpidamise andmisel tähtsust kas lapsega koos elav vanem on abielus või mitte.
Ülalpidamise suuruse kindlaksmääramisel lähtutakse lapse tegelikest vajadustest. Kui vanemal napib vahendeid lapsele ülalpidamise andmiseks, peab ta kasutama tema käsutada olevaid vahendeid enda ja lapse ülalpidamiseks ühetaoliselt. Ka siis ei tohi kahjustada saada elatise eesmärk tagada lapsele kohane toimetulek. Kohus võib mõjuval põhjusel siiski vähendada elatist alla käesoleva seaduse § 101 lõikes 1 sätestatud määra. Mõjuvaks põhjuseks võib olla muu hulgas vanema töövõimetus või olukord, kus vanemal on teine laps, kes elatise väljamõistmisel käesoleva seaduse § 101 lõikes 1 sätestatud määras osutuks varaliselt vähem kindlustatuks kui elatist saav laps.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta