Elatisraha vahetusõpilasele

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Dets 2016, 10:30

Elatisraha vahetusõpilasele

20 Mai 2019, 09:56

Laps, kes elab emaga ja kellele maksan igakuis elatusraha, läheb aastaka vahetusõpilaseks välisriiki. Kõik kulud kaetakse täisstipendiumiga. Välja arvatud kulutused, mida ta teeb enda tarbeks- meelelahutus, tarbeesemete ost jms. Kuidas sellisel juhul kujuneb elatisraha suurus? Puuduvad kulutused elamispinnale, söögile ja muud sarnased väljaminekud, mis kodus elades. Kas peaks lapse emaga kokku leppima elatisraha suuruse ja selle otse lapse kontole kandma?

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatisraha vahetusõpilasele

26 Mai 2019, 18:36

Tere

Elatisraha suuruse kindlaksmääramisel lähtutakse eelkõige lapse vajadustest. Kui need on muutunud,võib esineda alus ka elatisraha suuruse muutmiseks. Kui elatis on kohtus välja mõistetud, tuleb kohtuotsust täita. Või asjaolude muutumise tõttu paluda seda muuta. Seejuures tuleb silmas pidada, et elatisraha on mõeldud kõigi lapse eluvajaduste katmiseks. Ühtede kulutuste vähenedes võivad teised välisriigis oluliselt suureneda (kulutused riietusele, kultuurile, enesearengule). Ka need kulutused peaks kandma ikkagi lapsevanemad.
Soovitada saab vaid üheskoos asjad läbi arutada. Alaealise lapse puhul ei ole stipendiumi saamine iseenesest aluseks elatise vähendamiseks kui tema katmist vajavate kulude summa ei vähene.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta