Alimendid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Apr 2013, 11:43

Alimendid

20 Aug 2018, 12:21

Tere

Oleks vaja teada, kus saaks üksik vanemana tasuta juristi, et kohtusse minna ning alimendid sissenõuda?
Kuna lapse teine vanem ei tunne huvi lapse kasvatamisel ja temale on tähtsamad muud tegevused. Sooviks kohtusse minna aga jurist/advokaat on üksik vanemale liiga kallis, et milline oleks teie poolne nõu, et kuidas ja mida teha sellises olukorras.

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Alimendid

23 Aug 2018, 11:10

Tere,

Tasuta õigusabi saamiseks on mitmeid võimalusi.
Võimalik on taotleda riigi õigusabi. Riigi õigusabi kohta on võimalik rohkem lugeda kohtute kodulehelt http://www.kohus.ee/et/oigusabi/riigi-oigusabi, samas on kättesaadavad ka vastavad näidisvormid.
Eesti Õigusbüroo annab õigusabi Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus. Täpsemat infot leiab veebilehelt www.juristaitab.ee, samas on võimalik ka õigusabiteenusele registreeruda. Tasuta ning soodustingimustel õigusabi antakse inimestele, kelle brutosissetulek on kuni 1,5-kordne statistikaameti avaldatud keskmisest. Sõlmida tuleb kliendileping ning tasuda lepingutasu 5 eurot (v.a alaealised) - leping kehtib terve kalendriaasta. Seejärel saab kasutada tasuta õigusabi teenust süsteemiga 2+3+10, kus esimesed kaks tundi on tasuta, järgnevad kolm tundi poole hinnaga (20 eurot) ning keerukamate juhtumite puhul saab järgnevad kuni 10 tundi õigusteenust 40 eurose tunnitasuga.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta