Elatise suurus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatise suurus

27 Juul 2011, 17:40

Hakkame mehega lahutama. Mul on kaks alaealist last. Seadus ütleb,et väikseim elatise summa ühe lapse kohta on pool alampalka (139 € kuus). Mis tingimustel võib saada suuremat elatist kui pool alampalgast. Kas aluseks võib tulla ka mehe sissetulekud ja minu sissetulekud? Kuidas vormistada elatusraha juriidiliselt kui saame mehega erikokkuleppele? Millega tuleks veel arvestada, mida ma praegu ei oska küsida.Ette tänades.

Re: Elatise suurus

29 Juul 2011, 11:49

Kooskõlastatult saate kindlasti abikaasaga kokku leppida elatise suuremas summas. Suurema summa puhul peate tõendama lapsele mineva raha kulutamist (N: treeningu või muusika-kunstikooli õppemaks jms). Kõige kiirem, odavam ja valutum tee kokkuleppe sõlmimisel oleks notariaalse lepingu koostamine. Kui vabatahtlikku kokkulepet pole poolte vahel võimalik erimeelsuste tõttu saavutada, siis peate elatise nõudes pöörduma kohtusse. Kohtus saate ja peate tõendama elatise suuruse vajalikkust (kui nõue on suurem kui 139€).


Vastas Krista Paal

Vasta