Küsimus elatisraha kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus elatisraha kohta

18 Mär 2018, 15:33

Tere. Küsimus selline: Kohus määras tütrele elatisraha kuni 18aastaseks saamiseni. Aga vahepeal on seadus muutunud, et õppiv noor saab kuni 21aastaseks saamiseni elatisraha. Tütre isa töökohast ei vastata mulle, kas nad tahavad tütre keskkoolist tõendit.
Kas ma peaks ise isa töökohta koolitõendi saatma või mida ma pean tegema?

Re: Küsimus elatisraha kohta

23 Mär 2018, 22:06

Tere,

Kui lapsest eraldi elav vanem ei anna lapsele ülalpidamist vabatahtlikult, mõistab selle välja kohus, nagu Teie puhul ongi tehtud. Alaealise lapse eest esitab vastava hagiavalduse lapsega koos elav vanem lapse seadusjärgse esindajana. Väljamõistetud elatisotsuse sundtäitmisel lähtutakse kohtu otsusest. Seega kui kohtu otsuses seisab, et elatist tuleb maksta täisealiseks saamiseni, seda ka selle ajani maksta tuleb. Kui laps vajab elatist ka täisealiseks saades, tuleb esitada uus hagiavaldus kohtule. Nüüd aga saab seda teha laps ise kuna vanematel puudub täisealise lapse suhtes seadusest tulenev esindusõigus.
Kui Te ei oma vastavaid õigusalaseid teadmisi ja kogemusi soovitan kohtule esitatavate dokumentide koostamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta