Elatisabi maksmisest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisabi maksmisest

16 Mär 2018, 18:35

Tere
Olen üksikema. Mul on küsimus elatise kohta. Lugu ise on järgmine. Minu lapsele on kohtu poolt väljamõistetud elatis 175 eurot kuu. Reaalselt pole sellist summat kunagi saanud, aga see selleks. Kohtutäiturile on nõue sisse antud juba ammu ( summa on päris suur), kuid kohtutäituril pole võimalik sentigi kätte saada kuna isa tööl ei käi (ametlikult) ja vara ei oma. Eelmisest aastast saan riigilt elatisabi 100 eurot kuu. Lapse isal on õnnestunud oma elu elada nii, et pidevalt satub pahuksisse seadusega ning aeg ajalt veedab ta oma aega kinnipidamisasutuses. Nüüd on aga tekkinud olukord, kus Eesti riik deporteerib ta peale vabanemist Venemaale ( tal on nn Hall Pass ja ma täitsa mõistan riigi poolset otsust) ja kuuldatavasti mingi aeg ta tagasi pöörduda ei saa. Mind huvitab, mis saab nüüd elatisabist, kas riigipoolne toetus minu lapsele jätkub või sellega ka lõppeb riigipoolne elatisabi maksmine (elatsiele ei looda ma juba ammu enam). Kuidas peaksin käituma? Mida tegema?

Tänan vastuse eest

Re: Elatisabi maksmisest

23 Mär 2018, 21:25

Tere,

Kui lapsele elatist maksma kohustatud vanem on kolinud välisriiki ja ei maksa lapsele elatist, siis pöörduge justiitsministeeriumi poole, kelle kaudu alustatakse täitemenetlus välisriigis ning kellele saad esitada ka taotluse täitemenetlusaegse elatisabi saamiseks.
Rohkem infot välisriigis elavalt vanemalt elatise samisest ja elatisabist saab lugeda siit: http://www.juristaitab.ee/et/kuidas-ees ... nnustamine

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta