Lapse heaolu tema tuleviku suhtes

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapse heaolu tema tuleviku suhtes

27 Veebr 2018, 21:49

Tere.
Mul selline mure/küsimus,-et mida ma saaksin teha või mis võimalused on mul,-et tagada lapsele rahulik elukeskkond edaspidiseks??
Lapse isa pidi mind kohtusse andma,-seoses lapsega,-et mis võimalused tal ja lapsel oleks?
Lapsel praegu väga hea elukeskkond,-et käia koolis ja huviringides.
Olen käinud lapse isaga kohtuvahet seoses alimentidega,-ja lapse elukoht kui ka vara ning elukoha määramine jäi minule.
Lapse isa on tänu alimentidele kinni olnud kaks kuud,-ning üks kohtuotsus ka tema teise lapse elatise suhtes.
Lasteaias kirjutasin ka,-et lapse kohta informatsiooni välja ei anta,-et kas pean ka seda koolis rakendama???
Laps pole oma isa näinud 2012 aasta jaanuarist

Re: Lapse heaolu tema tuleviku suhtes

06 Mär 2018, 23:22

Tere,

Teie küsimusest selgub, et kooselu lapse isaga on lõppenud, elatis on välja mõistetud ja hooldusõiguse küsimused on lahendatud. Kui kohtumäärus näeb ette, et Teil on ainuotsustusõigus lapse viibimiskoha osas ning lapse isale määrusest tulenevalt informatsiooni andma ei pea, tuleb Teil sellest lasteasutust teavitada, et nad saaksid kohtumäärust täita.
Kui lapse isa soovib hooldusõiguse muutmist mingis osas, tuleb tal pöörduda kohtusse. Kohtus on vajalik tõendada miks seniine hooldusõiguse jagamise viis enam ei sobi. Protsessi kaasatakse kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja, lapsele antakse advokaat, kes kaitseb lapse huve. Kohus teeb otsuse kõiki asjaolusid aresse võttes ja eeskätt lapse huvides. Ilma kõiki asjaolusid teadmata on keeruline hinnata kas ja millised võimalused lapse isal hooldusõiguse küsimustes on. Seetõttu soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta