Elatisraha

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Dets 2017, 10:27

Elatisraha

27 Dets 2017, 10:55

Tere.
Tean, et uuel aastal on elatisraha suurus 250€ lapse kohta. Elame naisega lahus. Meil on 2 last kes elavad ema juures. Oleme muidu naisega saanud kokkuleppele rahade osas, aga nüüd nõuab uuest aastast 500€, 2he lapse eest. Mul ei ole selle vastu midagi, sest ma hoolin oma lastest väga, aga kui ma omad kulud ja tulud kokku löön, siis jääb mul kuus kätte ainult ca 130€( sis. kütus, söök, riided jms olme kulu)
Minu palk on 1000€. Korter kus elan on maksab kuus ümmarguselt 300€. Lastele hakkan maksma 500€. Lisaks maksan aasta, lastele ostetud telefonide eest järelmaksu 70€. Küsimus siis elline, et kui ma naisega kokkuleppele ei saa ja ta pöördub kohtusse, et kas kohus arvestab ka minuga. Või mul ei ole üldse mõtet kellegagi vaidlema hakata? Maksta see 500€ kuus nagu seadus ette näeb ja jumalat paluda, et ootamatuid väljaminekuid ei tekiks. Ma ei taha üldse kohtus käija ja oma närve ja aega raisata! Tänan.

Postitusi: 1712
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatisraha

31 Dets 2017, 17:42

Tere,

Elatisraha suuruse määramisel lastele võetakse esmalt arvesse kõiki nande vajadusi eeldades, et kumbki vanem katab vajadustest poole. Seadusjärgne miinimum on küll kehtestatud pool miinimumpalka, ent käesoleva aasta suvel on ka Riigikohus seda tugevalt kritiseerinud ning leidnud, et selle kohaldamine ei ole paljudel juhtudel õige. Samuti tuleks laste vajadused lugeda kaetuks summa ulatuses, milles riik maksab neile toetusi (lastetoetus).
Kui Te laste emaga kokkulepet ei saavuta ja ta otsustab pöörduda kohtusse, tuleb tingimata menetluses osaleda ja esitada oma seisukohad ja vastuväited. Suurima tõenäosusega võtab kohus neid otsuse tegemisel arvesse.
Kui soovite konkreetset kõiki asjaolusid arvesse võtvat nõu, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebiaadressil www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta