Elatis täiskasvanud lapsele.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatis täiskasvanud lapsele.

30 Juun 2011, 12:56

Tere!
Elame abikaasaga ammu lahus. Alguses andis ta lapsele elatiseks raha, nii kuidas heaks arvas. Hiljem saavutasime läbi hädade kokkuleppe ja siis sai poeg 1200 krooni ( nüüd 75 eurot ). Hiljuti ütles abikaasa mulle, et kui poiss 18 saab, siis tema enam ei maksa. Nüüd on poeg saanud 18 ja olen hirmul, sest sügisest hakkab taas kool. Poeg õpib kutsekoolis täiskoormusel ja poolteist aastat on veel jäänud õppida. Olen kursis sellega, et vanemad peavad oma lapsi ülal pidama kuni 21 aastani, kui nad õpivad. Aga mida teha siis kui teine vanem arvab, et 18 on viimane piir? Kas e-toimiku kaudu saab täiskasvanud laps endale elatist nõuda, kui isa vabatahtlikult ei taha toetada?
Parimat,
Aive

Re: Elatis täiskasvanud lapsele

01 Juul 2011, 14:18

Täiskasvanud laps peab antud juhul ise kohtu poole pöörduma ja esitama nõude kohustust mittetäitva vanema vastu. Tegemist ei ole kiirmaksekäsu nõudega, vaid tuleb esitada hagi kohtule.

Vasta