Vabaabielu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vabaabielu

17 Mär 2017, 19:02

Tere!

Oma mehega saime tuuttavaks, elasime mõnda aega üürikorteris. Kui mina jäin rasedaks, hakkasime otsima meile sobiva elamispinda, mis oli lõpuks valitud, arvestades teiste pereliikmete huvid (eelmisest abielust kaks last). Mees võttis laenu tema vanaema korteri tagatiseks. Mina aga ostsin sisustus, instrumendid, mööbel jne dikreetiraha eest ( umbes 5000 euro ulatuses).Tegin ka mõned kodulaenu maksed. Koos elame 3,5 aastad. Nüüd on lahkuminek, kas mul ei olegi mingid õigused ja pean oma 3 lapsega õue jalutama.Kas mees saab meid välja tõsta?

Lugupidamisega

Re: Vabaabielu

20 Mär 2017, 14:39

Kuna tegemist kooseluga, siis teie kaasuse puhul ühisvara ei ole. Samas saate nõuda õiglast hüvitist koos soetatud vara ja elatud aastate eest.

Kui teil on maksedokumente, pangaülekandeid, mis tõendavad varasse panustatud rahalisi vahendeid, siis saate nõuda nende summade kompenseerimist.

Korterist või kinnisvarast osa te nõuda ei saa.


Vastas Krista Paal.

Vasta