teadmata kadunud isiku surnuks tunnistamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Juul 2016, 09:35

teadmata kadunud isiku surnuks tunnistamine

06 Jaan 2017, 17:00

Seadus annab võimaluse teadmata isik surnuks tunnistada kuus kuud pärast kadumist, kui "isik jäi teadmata kadunuks olukorras, mis oli ohtlik elule või annab muul põhjusel alust eeldada tema hukkumist õnnetusjuhtumi tagajärjel"
On olukord, kus inimene lahkus hooldekodust ja tema tervislik ja vaimne seisund oli selline, mille puhul ei saa kuidagi eeldada, et ta veel saaks elus olla.
Surnuks tunnistamine käib kohtu kaudu. Kas see on hagita tsiviilasi?
Milliseid tõendeid peaks esitama avalduse esitamisel. Põhimõtteliselt on olemas ainult politsei teatis isiku kadunuks tunnistamise kohta.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: teadmata kadunud isiku surnuks tunnistamine

08 Jaan 2017, 22:14

Teie poolt viidatud Tsiviilseadustiku § 19 lg 3 sätestab tõepoolest, et kui isik jäi teadmata kadunuks olukorras, mis oli ohtlik elule või annab muul põhjusel alust eeldada tema hukkumist õnnetusjuhtumi tagajärjel, võib isiku surnuks tunnistada kuue kuu möödumisel teadmata kadunuks jäämisest.
Isiku tunnistab surnuks kohus hagita menetluses. Teil tuleks esitada kohtule tõendid, mis annavad alust arvata, et antud isik on surnud. Tõenditeks selle kohta on politsei teatis, andmed tema tervisliku seisundi kohta, olustiku kohta, millises isik kadunuks jäi ja muud tõendid, mille alusel võib väita, et isik on surnud. Kohus võib mitte nõustuda sedavõrd lühikese ajavahemiku tagant isiku surnuks tunnistamisega. Selline isiku surnuks tunnistamine on erandlik.


Vastas Vambola Olli.

Vasta