Elatusraha lastele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatusraha lastele

13 Juun 2011, 18:51

Minu endine abikaasa elab ja töötab Soomes. Ta lahutas aasta algul meie abielu Soome kaudu ja on nüüdseks uues abielus. Meil on kaks täisealist last, kellest nooremal on aasta keskkoolis käia ja vanemal aasta kõrgkoolis, kahjuks tasulises. Samuti on meil abielu ajal võetud pangalaenud.
Kas mul on õigust temalt ametlikult elatisraha saada, kui on, siis palju? Mida ma selleks tegema peaks? Kui see summa tuleks väga väike, siis vist ei tasuks kohtuskäimine ennast ära?
Lugupidamisega,ette tänades.

Re: Elatusraha lastele

15 Juun 2011, 16:37

Küsimusest ei nähtu, kas pooled on ühisvara jaganud või mitte. Kelle nimel pangalaenud on võetud ja kes laenu edasi maksab? Kirjast nähtub, et üks lastest õpib gümnaasiumis. PKS § 97 lg 2 kohaselt on ülalpidamist õigustatud saama laps, kes täisealiseks saanuna jätkab põhikooli või gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni. Elatise saamiseks hagi peab esitama laps ise. Kõrgkooli puhul pole tegemist kutseõppega.
Soovitan pöörduda Juristide Liidu tasulisele konsultatsioonile ning võtta kõik dokumendid laenude ja ühisvara kohta, samuti abielulahutamise tunnistus (kohtulahend), et täpsustada ühisvara koosseisu ja jagamise võimalusi.

Vasta