Perekonnavägivald ja lahutus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2016, 16:34
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Perekonnavägivald ja lahutus

02 Jaan 2017, 09:41

Tere!

Mul on küsimus või koguni probleem. Nimelt minu vanaema mees, kellega nad on seaduslikult abielus, lööb minu vanaema ja provotseerib teda pidevalt. Politsei on juba korra kutsutud ja kehavigastused on fikseeritud. Samuti on politsei poolt kehtestatud lähenemiskeeld, kuid elavad nad koos abielus. Vanaema nimel on korter, kus ta on ainuomanik. Kas vanaemal on võimalik tuginedes eeltoodud faktidele, lahutada ühepoolselt oma mehest, kui mees provotseerib ja on vägivaldne? Kas sellisel juhul on õigus vanaemal oma elukaaslast korterisse enam mitte lubada?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Perekonnavägivald ja lahutus

03 Jaan 2017, 19:09

Teie vanaema peab koostama abielu lahutamiseks hagiavalduse ja esitama selle kohtusse. Siinkohal saadan hagiavalduse vormi http://www.kohus.ee/sites/www.kohus.ee/ ... iseks.docx
. Täitke palun see hagiavalduse vorm. Lisage vanaema ID kaardist või passist koopia, koopia abielu tunnistusest, koopiad politsei väljakutsetest ja lähenemiskeelust ning esitage need dokumendid e-toimiku kaudu kohtusse. Vaata http://www.e-toimik.ee Kohtusse pöördumiseks peate tasuma riigilõivu 100€. Kui te esitate hagiavalduse e- toimiku kaudu, siis sealt saab ka eraldi riigilõivu tasuda ja see laekub automaatselt Rahandusministeeriumi arvele.

Kui abielu on lahutatud, siis on korteriomanikul õigus võõrast inimest oma korterisse mitte lubada.


Vastas Krista Paal.

Vasta