1. leht 1-st

Elatise suurus 3 lapse korral.

Postitatud: 13 Okt 2016, 10:55
Tere,

Minu mure siis selline ,et maksan hetkel naisele 3 lapse pealt 585.- kuus. Hetkel sellise summaga naine olnud nõus.
Nüüd aga mainis ,et kohe jaanuaris tõuseb taas miinimum ja hakkab nõudma täit summat ehk see on u.705.- kuus.
Hetkel olen olukorras kus 585 eurot on vaevalt talutav summa mida maksta. Uue määrusega ma ei suuda eal maksta 705 eurot koos.
Saan aru,et lihtne on küsida kogu raha isalt aga kas lapsed pole mitte mõlema vanema kohustus? Ehk see summa tuleks korrutada kahega?
Isa saan palka kusagil 1100.- Vaadates seaduseid siis öeldakse ,et mehele peab kätte jääma miinimum,samas öeldakse seaduses ,et mees peab ka suutma elatada ennast. Seadused lähevad siin vastu ollu!
Kas mehel pole ühtegi õigust, et maksta transpordi,uue üüripinna ja toidu eest? Kuidas peab suutma mees elada? Lapsed on hetkel nädalavahetustel minujuures. Samuti käseb naine neile seni süüa osta ja elatada minu rahast nädalavahetustel.
Kas mehel pole mingeid õigusi ennast kaitsta? Tahan ju ka ,et lastel oleks koht kuhu tulla ja nad saaks ka süüa minujuures. Samuti oleks loogiline kui mees suudaks ka iga kuu kasvõi 150 eurot kõrvale panna,et kui jääb tööta,suudab maksta elatist edasi natuke aega.
Minu silmis peaks vastutama mõlemad vanema ja seega peaks kulutused korrutama kahega.
Ei proovi ühestki maksest eemale vingerdada vaid tunnen muret enda tuleviku üle!

Tänan,

Risto

Re: Elatise suurus 3 lapse korral.

Postitatud: 17 Okt 2016, 18:20
Teie kirjast võib aru saada, et maksate 3 lapsele elatist vabatahtlikult 585€ kuus, 195€/ lapse kohta. Juba 2016.a. on/oli elatis lapse kohta tõusnud 215€ kuus lapse kohta. 2016.a. oleks teie kohustus maksta oma 3-le lapsele elatist 645€ kuus.

Tõsi, ka 2017.a. elatise suurus tõuseb ja maksekohustus suureneb. Ka see on õige, et last kasvatav lapsevanem peab samaväärses summas laste ülalpidamisse panustama.

Kui teil on vabatahtlik kokkulepe 195€/ lapse kohta elatisi maksta, siis seda saab ka kokkuleppe korras muuta. Kui te omavahel kokkulepet ei saavuta ja te pole suuremas summas lastele elatise maksmisega nõus, siis võib õigustatud lapsevanem ( last kasvatav lapsevanem) pöörduda kohtu poole ja nõuda elatisi väljamõistmist suuremas summas. Samas saate teie tõendada lastele juba makstava elatise suurust ( pangaväljavõtted) ja tõendada laste ülalpidamiskohustuse kandmist nädalavahetustel.

Juhul kui teil on kehtiv kohtumäärus elatiste väljamõistmise kohta ( 195€ kuus lapse kohta), siis seda suurendada või muuta on väga keerukas, kuna õigustatud isik ( last kasvatav lapsevanem) peab kohtule tõendama, et tema elustandard ja elukvaliteet on muutunud ( ta jäänud töötuks, tervis on halb ja seetõttu on sissetulekud langenud). Pöörduda kohtu poole hagiga, et elatise miinimummäär on tõusnud, seda ei võeta põhjendusena.


Vastas Krista Paal.