Elatise maksmine, kui isal on endal kasvatad 2 last

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatise maksmine, kui isal on endal kasvatad 2 last

26 Mai 2011, 13:05

Tere! Olen isa, kes peab maksma oma esimesele lapsele (10-aastane) iga kuu 139 eurot. Kunagi aastaid tagasi ei olnud võimalik maksta ja jäin mingi aeg võlgu. Hetkel elavad minuga koos 7-kuune ja 6- aastane laps. Esimese lapse ema pöördus kohtutäituri poole ning minult nõutakse 2000 eurot, mis tema väitel olen võlgu, kuigi ise tunnistan vaid 1200 võlgu olevat. Oma 10-aastast last ma ei näe ning ema on teinud kõik, et laps minuga olla ka ei tahaks (mind mustanud). Suhted teiste lastega on väga head ja ka nende emaga - elame kõik koos. Hetkel saan ma kahjuks miinimumpalka, kuna tööd on vähe. Minu küsimus tuleb nüüd, palju mulle jääb ja kas üldse midagi jääb, sest kohtutäitur ju otsustas, et algatab täitemenetleuse võlasissenõudmise osas, aga mul on ju kaks last veel ülalpidada ja ise ma ka ju. Tänan ette!

Re: Elatise maksmine, kui isal on endal kasvatad 2 last

30 Mai 2011, 17:10

Elatise vähendamiseks peab pöörduma kohtu poole hagiga. Antud vaidluses on kostjateks lapsed, kellele makstakse elatist. Hagiga tuleb kohtule esitada dokumendid, et ülalpidamisel on veel 2 alaealist last (sünnitunnistused esitada). Kohus saab elatist vähendada PKS § 102 lg 2 alusel, sest kirjast nähtub, et vanemal on veel teisi lapsi, kes elatise väljamõistmisel osutub varaliselt vähem kindlustatuks, kui elatist saavad lapsed. Kohtutäiturile tuleb hagi esitamisest ja teiste laste olemasolust teatada (sünnitunnistused esitada). Kui arved on arestitud, siis tuleb kohtutäiturile esitada avaldus, et ta vabastaks need aresti alt.

Re: Elatise maksmine, kui isal on endal kasvatad 2 last

08 Juun 2011, 10:35

MIs alusel ja kui palju on mul õigus avalduses nõuda, et aresti alt kohtutäitur vabastaks, kuna ma saan iga kuu erinevat palka aga see on lähedane miinimumpalgale sooviksin siiski tead summat, mis seadusega on lubatud minu ja minu kahe teise lapse ülalpidamiseks jätta, ja mille kohtutäitur peab aresti alt vabastama.Kas avaldus võib olla vabasvormis. Tänan ette!

Re: Elatise maksmine, kui isal on endal kasvatad 2 last

14 Juun 2011, 17:12

Kohtutäiturile tuleb teha avaldus vabas vormis. Miinimumpalga ulatuses. Kohtutäiturile tuleb esitada tõendid ka teiste ülalpeetavate kohta.

Vasta