Elatisraha ja ühisvara.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisraha ja ühisvara.

21 Mär 2016, 13:26

Tere,

Minu küsimus siis selline.
Aastaid aastaid ei klappinud suhe naisega ja nüüdseks elame lahus. Ametlikult pole lahutatud veel.
Peres oli kaks vanemat last ja sündis ka tütar kes nüüdseks 10 kuune alles.
Hetkel maksan kohtuotsusega lastele 3x195 euro ehk kokku 585.-
Alles jäävast rahast piisab vaid toiduks. On olemas ka juba uus kaaslane ja tema maksab elamise eest. Küll oleme olukorras kus tulemegi ots otsaga kokku.
Hirm on aga tuleviku ees. Ka meie sooviks kunagi ju last ja mis saab ka edasi kui isegi last ei tule aga naine hakkab veel rohkem raha nõudma. Kas kusagilt jookseb ka piir või mehele endale tõesti ei peagi raha elamiseks jääma?
Ei kujuta küll ette kuidas mees peaks üldse elatist suutma maksta kui poleks teist poolt abiks või kaotab töö!? Kui mehele jääb alles kätte palgast peale elatisemaksmist 100.- siis selle eest peab maksma elamise eest ja süüa ostma?
Ongi meie õigussüsteem nii mäda? Hetkel naine samas elab väga rahakalt. Isegi mainis ,et saab oma palga pea kõik kõrvale panna..
Hetkel maksan ka naise ja laste telefone jne. Samuti pean nädalavahetuselt lapsed enda juurde võtma mida teen meeleldi aga mulle kes ots otsaga kokku tuleb,tähendab see lisa raha laste toitmiseks ja kütusekulu juurde.

Samuti kogu minu vara on naise majas ja seda ei lubata puutuda. Maja saime kunagi kinkelepinguga(naise nimele) ja sellega mul polegi enam midagi rääkida?

Ühesõnaga keeruline olukord kus tunnen ,et Eesti seadused kehtivad vaid naistele ja mehel polegi vaja elada...

Lootes abile,

Risto

Re: Elatisraha ja ühisvara.

22 Mär 2016, 19:44

Teie maksate elatist lastele, mitte naisele. Lapsed sündisid teie mõlema soovist ja tahtest ning kahju öelda, aga selle üle pole võimalik kurta!

Kui teie uude perre sünnib uus laps, siis on ka temal võrdsed õigused ja teil võrdne kohustus kõikidele oma lastele tagada võrdne äraelamine. Uue lapse sünni puhul on teil õigus pöörduda kohtu poole ja nõuda teiste laste elatisraha vähendamist ja kõikidele lastele võrdsete, elamisväärsete tingimuste tagamist.

Teie kirja kohaselt maksate lastele elatist 195€/ kuus/ lapse kohta. See summa on teile määratud 2015.a. ja kui see on konstantne summa, siis täna te rohkem tasuma ei pea olgugi, et 2016.a. on elatise suuruseks juba 215€ kuus/ lapse kohta. Siinkohal jääb arusaamatuks, miks te naise ja laste telefonimakseid tasute? Kas see on eraldi kokkuleppega määratud? Elatised lastele peavad katma kõik lastega seotud kulud. Kui te soovite omalt poolt naist ja lapsi toetada, siis see on teie isiklik valik.

Kui kohustatud isik (antud juhul teie) kaotate töö ja jääte töötuks, siis saate taaskord kohtusse pöörduda ja lastele makstava elatise suuruse vähendamiseks hagiavalduse teha.

Kinkelepinguga saadu ei ole ühisvara ja te ei saa pretendeerida antud varale.

Soovitan teil abielu lahutada ja varalised ( teie isiklikud asjad) nõuded lahendada.

Kokkuvõttes: seadusi ei tehta kellegi kasuks ega kahjuks. Seadust rakendatakse nõrgema poole kaitseks. Nagu eelnevalt märgitud, ei maksa te elatisi naisele, vaid oma lastele, kelledele peate teie ja teie naine normaalse, heaolulise lapsepõlve tagama.



Vastas Krista Paal.

Vasta