perekonnaseadus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

perekonnaseadus

19 Veebr 2015, 15:27

Tere!
Perekonnaseaduses on lause ;Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last perekonnaseaduse alusel ülalpidav isik, kes peab üleval kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest;. Siit küsimus olen abielus ja mehega kokku on meil kolm last, kaks last ühised üks laps ainult mehe, lapse bioloogiline ema last ei toeta ja pereteoetused tulevad kõigi laste eest minu nimele oleme nad nn kokku liitnud peretoetusteks. Kuid segatust tekitab kas saan ka oma tuludeklaratsiooni panna kolm last, kes on siis perekonna seaduse alusel ,,muu last perekonnaseaduse alusel ülalpidav isik,, ( isa tööl ei käi ja pean rahaliselt üleval tervet peret). Maksuametist mulle selle kohta eriti vastada ei osatud.

Re: perekonnaseadus

20 Veebr 2015, 08:36

Palun tehke ühine tuludeklaratsioon ja palun pange deklaratsioonile 3 alaealist last. Lapse isal on see õigus niikuinii.


Vastas Krista Paal.

Re: perekonnaseadus

20 Veebr 2015, 17:40

Tere!
Küsimus on just selles kui üksi deklaratsiooni teen kuidas on olukord siis kuna kahekesi pole meil mees poole võlgnevuste tõttu mõtet seda teha teha ????

Re: perekonnaseadus

23 Veebr 2015, 09:41

Juhul kui te abikaasaga ühist tuludeklaratsiooni teha ei saa seoses abikaasa võlgade ja tema suhtes täitemenetluse teostamisega, siis pole teil juriidilises mõttes õigust kolmandat pere last (teie abikaasa laps) oma tuludeklaratsioonil märkida. Teie ei ole oma abikaasa lapsele perekonnaseaduse mõttes mitte keegi. Laps on küll teie pere liige ja ülalpeetav, kuid tema suhtes ei oma teie juriidilisi õigusi ega kohustusi.


Vastas Krista Paal.

Vasta