Kaasomand ja ühisvara

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Mai 2022, 13:30

Kaasomand ja ühisvara

06 Mai 2022, 13:32

Tere! Küsimus, kui kinnisvara on kahel osapoolel ostetud kaasomandina ning mõlemale kuulub 1/2 sellest. Kui osapooled registreerivad abielu, kas peale seda saab kinnisvara nö "tõsta ümber" ühisvaraks?

Postitusi: 2469
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kaasomand ja ühisvara

06 Mai 2022, 21:22

Tere

Abielludes saab valida ühis- või lahusvara režiimi vahel. Mõlemal juhul hakkab vararežiim kehtima abielludes, ehk enne abielu soetatu on igal juhul selle abikaasa lahusvara, kes on varaeseme soetanud.
Kui soovitakse varasuhet reguleerida kuidagi teisiti, on võimalik sõlmida abieluvara leping. Abieluvaraleping määrab, milline vara jääb lahusvaraks ja milline ühisvaraks, kuidas ühisvara kasutada ja kuidas seda vajadusel jagada. Enne abiellumist sõlmitud abieluvaraleping jõustub abielu sõlmimise päeval. Abieluvaraleping sõlmitakse notariaalselt kas enne abiellumist või abielu kestel. Notar nõustab abikaasasid lepingu sõlmimisel, koostab lepingu projekti, selgitab riigilõivu tasumisega seonduvat ning esindab avalduse esitamisel registri vastutavale töötlejale, milleks on Notarite Koda. Abieluvaralepingu alusel tehtud muudatused varasuhtes kantakse abieluvararegistrisse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
Jurist

Vasta