võlanõude aegumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Nov 2021, 18:00

võlanõude aegumine

20 Nov 2021, 18:02

Esitasin kohtutäiturile avalduse täitemenetluse lõpetamiseks täitmise aegumise tõttu. Kohtutäitur saatis vastuse et sissenõudja ei nõustunud võlgniku avalduse rahuldamisega ja/või jättis seisukoha avaldamata.
Kohtutäitur teavitas et mul on õigus esitada kohtule avaldus täitemenetluse lõpetamiseks nõude täitmise aegumise tõttu. Kuid ma ei leidnud infot kuidas tuleks teha avaldus kohtule. Äkki oskate suunata, kus ja kuidas tuleb teha avaldus kohtule? Kas on võimalik seda teha läbi interneti?

Postitusi: 2285
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: võlanõude aegumine

22 Nov 2021, 22:03

Tere

Avalduse täitemenetluse lõpetamiseks aegumise tõttu võib esitada ka kohtule. Avaldus tuleb esitada maakohtule, mille tööpiirkonnas täitemenetlus toimub. Kohus vaatab esitatud avalduse läbi hagita menetluse korras. Avalduse vorm on leitav https://www.kohus.ee/dokumendid-ja-vorm ... mise-tottu
Avalduse võib saata kohtu menetlusposti aadressile e-kirjana, esitada paberdokumendina posti teel või kohtu kantseleisse või esitada elektrooniliselt avaliku e-toimiku kaudu (aadress www.e-toimik.ee). Avaldus peab olema allkirjastatud, elektroonilisel esitamisel digitaalselt allkirjastatud. Kohtu kontaktandmed ja menetlusposti aadressi leiab kohtute veebilehelt.
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta