Abiellumine välismaalasega.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Aug 2015, 12:13

Abiellumine välismaalasega.

12 Veebr 2021, 06:59

Tere. Palun öelge, kui ma tahaksin abielluda väljastpoolt Euroopa Liitu pärit naisega (ukrainlanna) siis kas peale abiellumist saab minu naine taotleda alalist elukohaluba ja tööluba Eestis või peame hakkama mingit kaugabielu viljelema? Kas see saadav elamisluba ja töötamisluba kehtib kogu Euroopa Liidu territooriumil ja kas on tähtajatu või tähtajaline? Mis juhtub nende lubadega siis kui me peaksime mingil põhjusel näiteks paari või kolme aasta pärast lahutama? Infoks veel nii palju, et hetkel see Ukrainlanna elab ja töötab ametlikult eestis vahendusfirma kaudu. Kas see muudab meie jaoks olukorra lihtsamaks?

Postitusi: 1888
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Abiellumine välismaalasega.

19 Veebr 2021, 17:46

Tere

Elama asumiseks abikaasa juurde saab peale abiellumist taotleda tähtajalise elamisloa. Elamisluba pereliikmega liitumiseks antakse välismaalasele (mitte EL kodanikule) kuni 5 aastaks ning seda võib pikendada kuni 10 aastaks korraga. Kui elamisluba anti tähtajaliselt abikaasa juurde elama asumiseks, tunnistatakse abielu lahutades elamisluba kehtetuks kui see on kehtinud kuni kolm aastat. Kui elamisloa andmisest on möödunud üle kolme aasta, sätet ei kohaldata. Kui välismaalane on saanud tähtajalise elamisloa elama asumiseks abikaasa juurde ja on sellel alusel elanud Eestis vähemalt kolm aastat, võib talle anda tähtajalise elamisloa püsivalt Eestisse elama asumiseks.
Põhjalikud selgitused tähtajalise elamisloa ja selle taotlemise kohta abikaasa juurde elama asumiseks on leitavad PPA veebilehel https://www.politsei.ee/et/juhend/elami ... -asumiseks

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta