Korteriühistu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Nov 2020, 11:12

Korteriühistu

13 Nov 2020, 11:21

Tere
Kas see on seadusega kooskõlas kui meie korteriühistule pakub koridori koristamise teenust KÜ juhatuse liikme firma, kellel on äriregistris tegevusalaks märgitud rõivaste müük ja lisategevuseks juhtimisalane nõustamine? Lisaks esitab selle sama juhatuse liikme abikaasa KÜ-le arveid igasuguste pisiteenuste eest (pirni vahetus jne, mis on tegelikult lepingus halduri ülesandeks), kuigi äriregistris on tema põhitegevusalaks enda kinnisvara ost ja müük. Ehk siis et kas ettevõte/FIE võib esitada arveid erinevate teenuste eest, mis ei ole tegelikult tema põhitegevusega kuidagi seotud?
Ette tänades
Triin

Postitusi: 1732
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteriühistu

19 Nov 2020, 21:47

Tere

Äriühingu tegevus ei ole piiratud põhitegevusalaga, mis on kantud äriregistrisse. Ettevõte võib tegeleda ka muude tegevusaladega, mis ei ole tema põhitegevusalaks.
Siiski on korteriühistu puhul oluline, kui palju ja milleks on juhatusele otsustusõigust ja otsustamiseks volitusi üldkoosoleku poolt antud. Kui on olemas haldusfirma, kellelt tuleks üldkoosoleku otsuse kohaselt vastavad tööd tellida, on haldusfirma kasutamine, nagu ka muud üldkoosoleku korraldused, juhatusele kohustuslik. Ebausaldusväärse juhatuse liikme võib alati tagasi kutsuda ja asendada mõne teisega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta