Lahutus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Sept 2020, 12:49

Lahutus

10 Sept 2020, 12:55

Tere,


Olen abikaasaga koos elanud 12 aastat, millest 6 aastat oleme abielus olnud, meil on kaks poega, 5a ja 8a.

Soovin lahutada, kuna abikaasa tarvitab alkoholi. Abielu alguses ei tundunud asi nii hull ja kannatasin ära, iga aastaga läks järjest hullemaks. Kui ta joob, muutub koletiseks. Oli aeg kus ma uskusin kõike halba mida abikaasa minule rääkis ja ma ei julgenud abielu lõpetada. Nüüdseks olen ma tugevam ja saan aru kui suure vaimseterrori all olen aastaid elanud.

Millest ma pean alustama?
Keeruliseks teeb ka see, et korter oli enne meie kooselu abikaasa oma, varalepingut ei ole. Ja abikaasa võttis laenu, milles mina olen käändaja ja korter on tagatiseks. Kas vastab tõele, et korterit müüki ei saa enne panna kui laen makstud või on siiski mingi võimalus?

Ette tänades,

Postitusi: 1656
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lahutus

15 Sept 2020, 11:17

Tere

Tänan Teid esitatud küsimuse eest.
Alustama peaks esmalt abielu lahutamise kokkuleppe võimalikkuse välja selgitamisest. Kokkuleppel saab abielu lahutada perekonnaseisuasutuses mõlema abikaasa kohalolekul ja ühise avalduse alusel. Kui kokkulepet ei saavutata, saab abielu lahutada kohtus, esitades selleks hagiavaldus abielu lahutamiseks. Kindlasti tuleks kiiremas korras lahendada ka lastesse puutuvad küsimused, sealhulgas kellega lapsed elama jäävad ja kes ning mis suuruses elatist maksma hakkab. Ka seda saab teha kokkuleppel, kokkuleppemittesaavutamisel kohtus.
Küsimusest võib järeldada, et korter on Teie abikaasa lahusvara, mis abielu lõppemisel jagamisele ei kuulu. Siiski võivad esineda asjaolud, mis Teil võimaldavad teatud hüvitist nõuda. Selleks aga soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, registreerudes veebilehel https://hugo.legal/
Olgu öeldud, et ühisvara ei pea tingimata jagama lahutusega samaaegselt vaid seda saab teha ka hiljem.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta