Lapse hooldusõiguse taotlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juul 2020, 17:22

Lapse hooldusõiguse taotlemine

30 Juul 2020, 17:31

Tere. Minu abikaasal on tütar eelmisest kooselust keda olen kasvatanud peaaegu 6 aastat. Lapse isa lapsega ei suhtle ja abikaasal on ainuhooldusõigus, lapse pärisisa loobus oma hooldusõigusest mõned aastad tagasi. Tahan taotleda ise lapse hooldusõiguse laiendamist endale kuna laps peab mind oma isaks ja siis on lihtsam ka minul näiteks lasteaia ja kooli ning arstilkäimisi ajada. Kas selleks on vajalik ka lapse päris isa nõusolek kui tal pole hooldusõigust enam? Ning mida mul selleks veel vaja ja kuhu ma selle teemaga täpsemalt pöörduma pean?

Postitusi: 1654
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapse hooldusõiguse taotlemine

06 Aug 2020, 13:54

Tere

Hooldusõigus kuulub lapse vanematele. Kasuperel või last hooldaval isikul on võimalik esitada kohtule taotlus otsustusõiguse üle andmiseks last hooldavale isikule. Õiguste üleandmiseks last hooldava isiku (kasuvanem) taotlusel on vaja vanemate nõusolekut. Üleantud õiguste ulatuses on kasuvanemal erieestkostja õigused ja kohustused.
Teie kirjeldatud olukorras võiks aga kaaluda lapsendamist. Lapsendamisega omandavad nii laps kui lapsendaja kõik vanemate ja laste õigused ja kohustused.
Olukorrale kõigist asjaoludest lähtuva õigusliku hinnangu ja Teie soovitud resultaadi saavutamiseks parima valiku tegemiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee Individuaalsel nõustamisel on võimalik koostada ka kõik vajalikud dokumendid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta