Endine elukaaslane keeldub välja kolimast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Endine elukaaslane keeldub välja kolimast

26 Veebr 2023, 04:17

Tere

Olime suhtes 3 aastat, millest 2 viimast aastat möödusid elukaaslase üha süveneva vaimse vägivalla all. Elame minu emale kuuluvas korteris (ema ise elab hetkel oma teises korteris). Elukaaslasel siia sissekirjutust ei ole, ühiseid lapsi ja ühist vara meil ei ole. Kogu selle aja jooksul on ta vaid 1x aidanud tasuda kommunaalkulude arve (paar aastat tagasi) ja seda ka ainult põhjusel, et mul ei olnud selleks tookord raha. Mina tasun kõik korteriga seonduvad arved, tema ostab toidu ja majapidamisvahendid. Möödunud aasta detsembri lõpuks oli olukord muutunud väljakannatamatuks, lõpetasin omapoolselt suhte ning pöördusin nõu saamiseks Ohvriabisse. Nende soovitusel teavitasin endist elukaaslast messengeris kirjalikult, et soovin tema lahkumist hiljemalt 2 nädala jooksul. Loomulikult ei läinud ta kuskile. Praeguseni on ta üritanud mind manipuleerida hea ja halvaga suhet jätkama, kuid mina olen oma otsuse teinud. Ta elab mu ema toas ning keeldub välja kolimast, mingit dialoogi selles küsimuses temaga pidada on võimatu. Kuna ema tervis halveneb pidevalt, sooviksin ema siia tagasi elama tuua, kuid hetkesituatsioonis on see võimatu. Lisaks igapäevane vaimne terror ja ähvardused, kui olen lubanud pöörduda politseisse. Mõned kuud tagasi tegin politseisse väljakutse (mitte enda elukohas ning teistel asjaoludel), kust soovitati korteri lukk vahetada. Paraku olen ma pikad päevad tööl ning tal ei valmistaks raskusi mõne hetkega kutsuda lukuabi ning uuesti korterisse saada (naabritega on tal läbisaamine hea ning kõik tõendavad, et ta elab siin). Mida teha?

Re: Endine elukaaslane keeldub välja kolimast

27 Veebr 2023, 17:48

Tere

Esmalt tuleks õigusvastase valduse lõpetamist ja selle omanikule tagastamist nõuda Teie emal kui elamispinna omanikul. Seda tuleks teha vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Kui muud abinõud ei aita, saab elamispinna omanik (Teie ema) pöörduda kohtusse ja nõuda eluruumi valduse üle andmist põhjusel, et seda kasutatakse õigusliku aluseta. Kui on olemas kohtuotsus, saab eluruumist kohtutäituri abil välja tõsta. Hiljemalt kohtusse pöördumisel oleks asjakohane kasutada professionaalset õigusabi. Selleks soovitan registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ või valida mõne muu meelepärase õigusbüroo.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta