Abielu ajal erastatud korter

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Abielu ajal erastatud korter

09 Juun 2022, 10:24

Erastasime abielu ajal 1990-ndatel korteri. Kinnistusraamatusse on 2000.a. kantud omanikuna ainult minu abikaasa. 2001.a. lahutasime. Korteris elas edasi mees oma uue perega. Nüüd endine abikaasa suri. Tema lesk algatas pärimise.
Mida mina selles olukorras tegema pean? Kellele ja kuidas pean tõestama, et pool korterist kuulub mulle?

Re: Abielu ajal erastatud korter

09 Juun 2022, 12:31

Tere!

Kui on tegemist ühisvaraga, siis tuleb pöörduda notari poole ja esitada ühisvara kohta tõendid.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri
Lugupidamisega,
Nastasja Musienko

Re: Abielu ajal erastatud korter

13 Juun 2022, 10:25

Missuguseid tõendeid on tarvis selles küsimuses notari poole pöördumiseks?

Re: Abielu ajal erastatud korter

13 Juun 2022, 23:19

Tere

Tõendamaks, et vara kuulub jagamata ühisvara koosseisu, piisab tõenditest, millest nähtuvalt on vara soetatud abielu ajal. Tavaliselt notarile sellekohaseid tõendeid esitama ei pea. Abielu alguse ja lõpu aeg on notarile nähtav rahvastikuregistris ja vara soetamisaeg kinnistusregistris. Kui aga tõendamise osutub vajalikuks, saab notar öelda millist fakti ja milliste tõenditega tõendada tuleb.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta