Kaasomandi jagamine reaalosadeks.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomandi jagamine reaalosadeks.

30 Mai 2022, 12:17

Mulle kuulub mõtteline osa (1/2) krundist ja teisel kahel kaasomanikul mõlemal 1/4 krundist. Mingit tüli pole ja on soov see maa jagada reaalosadeks ja teisele krundile ehitada uus maja. Kuna kaasomanikud saavad krundist osa, kus on peal juba vana maja on nad nõus omavahelise kokkuleppega, et teisele krundile ligipääsuks ja lisaruumiks annaks nad oma maaosadest mulle rohkem ruutmeetreid, kui minu ametlik 1/2 osa krundis. Jaguneks see umbes nii et 5/8 minu ja 3/8 nende osa. Mingit lisatasu nad rohkem ei soovi ja oleks sellise jagamisega nõus. Kas selline kokkulepe on võimalik ja kuidas seda vormistama peaks?

Re: Kaasomandi jagamine reaalosadeks.

30 Mai 2022, 20:46

Tere
Kinnisasja jagamine reaalosadeks on maakorralduslik toiming. Esmalt tuleb Teil leppida kokku, millised saavad olema reaalosade piirid, seejärel tuleb kinnisasi ühiselt lahku mõõdistada ja vormistada notari juures kaasomandi lõpetamise kokkulepe, näidates ära, milline moodustatud uus kinnisasi millise kaasomaniku ainuomandisse jääb. Kuidas täpselt piirid kulgevad ja kui suur on reaalosade pindala, on kaasomanike kokkuleppe ja maakorralduslike võimaluste küsimus. Seadus seda ei reguleeri.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta