Võlaõigusleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlaõigusleping

30 Dets 2021, 13:37

Mul on sõlmitud notariaalselt kinnitatud võlaõigusleping kinnisvara ostu-müügi teostamiseks 2 aasta jooksul.
Teatasin,et soovin lepingust tuleneva kohustuse kogu jäägi ulatuses tasuda,mispeale müüja teatas,et kuna kinnisvara hind on aastaga tõusnud,siis tema tahab nüüd maja eest saada rohkem,kui lepingus müügihinnaks määratud on.Kuna lepingus on määratud leppetrahv lepingu rikkumise korral, siis nüüd mina omalt poolt rõhun sellele, et kui ta juba fikseeritud tingimustega ei nõustu, on mul õigus leppetrahvile ja müüja omalt poolt, et hoopis mina olen lepingut rikkunud, kuna aasta jooksul olen ma kuumaksetega neljal kuul hilinenud.Lepingus ei ole välja toodud konkreetset maksekuupäeva, millal makse laekunud peab olema.Müüja tugineb väitega sellele, et messengeris küsisin ma tema käest, et kas 16.ndaks kuupäevaks sobib makse laekumine.Selle järgi tema arvab, et olen lepingut rikkunud kuna neli makset on tasutud hiljem kui 16. Samas loen mina lepingust välja, et makse peab olema tasutud iga kalendrikuu viimaseks kuupäevaks, kuna esimese makse laekumine on määratud 1 osamakse kalendrikuu hiljemalt viimaseks päevaks.
Kirjutan välja ka mõned punktid lepingust, et kas minu arusaamine sellest maksekuupäevast on õige. Või olen siiski mina nn lepingurikkuja olnud.

2.4 ostuhinna osa summas .... on ostja kohustatud tasuma ülekannetega müüja kontole osamaksetena hiljemalt 31.12.2022 vastavalt käesolevale lepingule lisatud maksegraafikule. esimene graafikujärgne makse tuleb tasuda hiljemalt 31.01.2021 ja viimane makse hiljemalt 31.12.2022.
2.6 ostuhinna osamakse ja intressimakse (makse kokku) laekumisega eespool nimetatud kontole loeb müüja lepingu eseme ostuhinna osa ja intressi vastavas osas endale tasutuks.
2.8. Juhul kui Ostja on rikkunud vähemalt kahte (2) eespool nimetatud osamakse
tasumise tähtaega (jätnud selle tähtajaks tasumata või pole tasunud kogu
osamakset tähtajaks), muutub kogu lepingu eseme ostuhinna tasumata osa
tasumise nõue täies ulatuses sissenõutavaks.

Re: Võlaõigusleping

30 Dets 2021, 23:21

Tere

Küsimusse koopeeritud lepingu punktidest nähtub, nagu oleks koos lepinguga sõlmitud ka maksegraafik. Sel juhul tuleb vaadata graafikust, mis on iga konkreetse kuu makes laekumise tähtaeg. Ent isegi kui mõned maksed ei ole laekunud tähtaegselt ei anna see kopeeritud lepingupunktide põhjal alust lepingust taganeda või leppetrahvi nõuda. Lepingu punkti 2.8. kohaselt, kui osamaksetega ollakse viivituses on müüjal õigus muutu nõuda esmalt kogu ostuhinna tasumata osa tasumist täies ulatuses ja koheselt. Siiski on tõenäoliselt vajalik kogu lepingu analüüs, et täie veendumusega Teie küsimusele vastest anda.
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta