Tere Aiandusühistu kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere Aiandusühistu kohta

30 Aug 2021, 12:10

Tere.Meil üks grupp soovib teha aiandusühistut .kutsuti kokku kõik väikekoha elanikud ja hakkas pihta minu arust täielik seaduste eiramine ,mille kohta tegin ka mitu märkust,sellele ei pööratud tähelepanu ja lõpuks teatati ,et ühistu on tehtud ,esimees ,juhatus ja revisjoni esimees on valitud ,olgugi ,et polnud isegi päevakorda kinnitatud ,tehtud ettepanekuid.Läks siis mööda poolteist kuud ja uus koosolek,vana koosoleku tulemused ei olnud korrektsed ja nüüd on vaja ,et väikekoha elanikud astuksid liikmeteks ja maksaksid sisseastumismaksu ,mis kinnitati kohal kohe 30eur.Tegin järjekordse märkuse ,et see ei ole jälle korrektne ,kuna ei ole päevakorra punkte kinnitatud ,pole kinnitatud koosoleku läbiviiat ja protokolliat .laual oli nimekiri ,kus oli kirjas ,et OLEN NÕUS ASTUMA ÜHISTU liikmeks.Kuna eelmine koosolek tuli välja ,et ei olnud seaduslik siis minu arust oli ka see saunanaiste kogunemine ja sisseastmis maks kogumine vale.Peale selle aeti inimesd ,kes ei soovinud astuda liikmeks ,ma ei tea MILLE koosolekult minema.Palun andke teada ,kas minu arvamus on vale ,et selline komöödia on ebaseadulik ja kõik see ,mis toimus juba teist korda on ebaseaduslik.

Re: Tere Aiandusühistu kohta

30 Aug 2021, 21:12

Tere

Esmalt on oluline kindlaks teha, milline on loodava ühingu õiguslik vorm ja lähtuvalt sellest saab otsustada kohaldatava seaduse üle. Sageli on aiandusühistu õiguslikuks vormiks mittetulundusühing, mille asutamisel lähtutakse Mittetulundusühingute seaduse (https://www.riigiteataja.ee/akt/123052020006?leiaKehtiv) 2. Peatükis sätestatust. Nii tuleb sõlmida asutamisleping, koostada ja vastu võtta põhikiri ja valida juhatus. Seejärel tuleb esitada avaldus koos vastavate asutamisdokumentidega ühingu registrisse kandmiseks. Registripidaja ei kanna mittetulundusühingut registrisse, kui selle põhikiri või muud dokumendid ei vasta seaduse nõuetele. Avalduse tagasilükkamisel peab registripidaja näitama ära tagasilükkamise põhjuse.
Kui soovite detailset asjaoludest lähtuvat nõustamist, soovitan Teil hagiavalduse koostamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Selleks palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400
Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta