Kaasomaniku kinkeleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomaniku kinkeleping

04 Aug 2021, 18:30

Tere

Pärisin äsja pool oma ema korterist. Teine pool korterist on kaasomaniku (vallaline üksik noormees) oma , kes soovib oma osa mulle kinkida. Olen ise korterisse sisse kirjutatud (u 1 kuu).
Soovime minna notari juurde, et teha kinkeleping. Küsin, kui palju on sellise lepingu puhul notaritasu ja kas selleks on meil mingeid takistusi ning kui kaua ma pean seal korteris elama, et ma saaks seda müüa ilma 20% tulumaksu maksmata?

Re: Kaasomaniku kinkeleping

05 Aug 2021, 13:42

Tere!

Vastavalt notariaadiseadusele on notari ametitoimingute tegemine tasuline. Notari tasudega seonduvat reguleerib notari tasu seadus. Notari tasu hõlmab nii notariaaltoimingu tegemise kui ka sellega seotud õigusalaste ja tehniliste teenuste osutamise eest notarile makstavat tasu. Notari tasu arvestatakse enamasti kahest üldpõhimõttest lähtuvalt: see sõltub kas notariaaltoimingu tehinguväärtusest või on sellest sõltumatu, s.t teatud toimingute eest on kehtestatud kindlad tasumäärad. Notari tasu kohta saate uurida notari käest, see sõltub korteri väärtusest/ hinnast. Teie kirjutatud järgi, mina takistusi ei näe. Jah, müüja saate ilma tulumaksuta, kui on see Teie elukoht.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta