Nõutakse "tagastamist"

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Nõutakse "tagastamist"

16 Juul 2021, 11:12

Tere

Sain oma kadunud isalt 4 EÜS Põhjala sõrmust. Isa jutu järgi oli ta saanud (ostnud) need sõrmused ennesõjaaegselt kullasepalt, 1970/80 aastatel. Soovisin sõrmust müüa avalikul enampakkumisel oksjonil. EÜS Põhjala nõuab sõrmuse „tagastamist“ vastavalt oma põhikirjale. Kas EÜS Põhjalal on õigus nõuda ja saada „tagasi“ esemeid, mis on meie perekonna käes olnud juba 40-50 aastat? Kas mul on õigus müüa EÜS Põhjala sõrmust avalikul enampakkumisel? Kas mul on kohustus minu isa poolt ostetud sõrmus(sed) anda „tagasi“ EÜS Põhjalale?

Lugupidamisega

Re: Nõutakse "tagastamist"

16 Juul 2021, 21:19

Tere

Teie küsimus ei ole seadusandja tasemel reguleeritud, seega on oluline seltsi põhikiri. Kahjuks ei ole foorumi tingimustes võimalik põhikirjast lähtuvat hinnangut anda. Hinnangu saamiseks soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Seda on mugavaim teha registreerudes nõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu. Kui aga Teie sissetulek on suurem viib HUGO Teid kokku sobivaima juristiga Teie valitud hinnaklassis.Konsulteeri juristiga kontoris või broneeri kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta