Naabri keelukiri

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Naabri keelukiri

26 Mai 2021, 22:22

Probleem naabriga u aasta juba. Ta võtnud endale sihiks, et ma kiusan ja vihkan teda ja, et mu elukese on tema. Kõik mis ma teen teen talle. Soolan oma aiaäärt, ümberringi. Ta väidab, et tapan tema hekki. Hekk ebaühtlaselt pruun, hekk mille kohta ta mind ähvardas ja mida filmib. Muu taimestik täiesti korras. Soola olen pannud 2 korda. Teisel korral, sel kevadel jätsin ta heki ja melissipeenra juurde panemata. Mainin ära, et need vastu aeda istutatud.
Saime tema juristilt kõne, et varsti saame kirja, et meie naaber keelab meil soola aia äärde panna, et lõpetage kohe. Küsisin, mis alustel selline kiri väljastatakse. Jurist ütles, et oleme juba tema hoovis asju tapnud, et siis selline asi võimalik, et naaber saab keelata soola paneku. Küsisin, et mille olen tapnud, sain vastuseks heki 2 aastat tagasi. (Siin väide mis ei vasta tõele ja seda fakti ei ole keegi kontrollinud vaid oli otsene süüdistus. 2 aastat tagasi ma oma aiaääri ei soolanud. Vaid eelnevalt naaber ise round upitas.)
Ütlesin, et aga ma ei ole sellel ajal soolanud midagi, see pm ei huvitanud teda vaid ta ütles, et tema esindab klienti.
Seoses sellega soovin küsida nõu:
1. Kas sellise keelustamise saab seada ilma tõendeid esitamata, tagamaid uurimata?
2. Juristi väitel saab naaber selle alusel nüüd meile nõude esitada, sest ta on meid läbi juristi nö teavitanud, ilma tõendamata.
Asi tundub natukene nö sõprussuhtluses juristi ja süüdistaja osas, juristi vabandused mittevastamiseks olid, et minu klient maksab mulle 100€tunnis (facebook annab palju infot kui uurida). Kuna tegemist on väikelinna ja naabri puhul nö teatud isikuga, siis on alust arvata, et see on selline hirmutamise taktika-kiri juristilt. Aasta tagasi ta mind ähvardas, et kui hekk aasta jooksul sureb, siis nõuab ta minult kogu heki ja mulla vahetust. Ja sellest puudub vaid nädal-kaks kui aasta täis saaks.
Kuidas sellisele asjale seaduslikult reageerida?
Ta ei ole ka antud kinnistu omanik. Kas see mõjutab ka kuidagi?

Re: Naabri keelukiri

28 Mai 2021, 14:29

Tere

Kinnisasjade omanikel tuleb arvestada oma õigusi teostades ka asjaõigusseadusest tulenevate naabrusõigustega ja asjaoluga, et tegevusega ei kahjustataks teiste isikute õigusi. Kui taimestik on istutatud piirile, on see mõlema kinnisasjaomaniku ühises omandis ja selle üle otsustatakse ühiselt. Kui taimestik paikneb tervenisti naabri kinnisasja piirides, on tegemist naabrile kuuluva hekiga ja selle säilimise või hävitamise üle saab naaber otsustada ainuisikuliselt. Oma aias võib kumbki naaber teha vajalikke aiatöid oma äranägemisel, seejuures tuleb aga arvestada ka teise naabri õigustega ja hoiduda teise naabri vara kahjustamisest. Aiaääre soolamine võib kahjustada selle lähedusse istutatud taimi ning tegemist võib olla olukorraga, kus Teie tegevus on kahjustanud naabri vara.
Kõigi asjaolude hindamiseks ja sellest lähtuva nõustamise saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta