Kahjunõue lapselt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kahjunõue lapselt

19 Apr 2021, 11:10

Tere. Laps sai hiljuti 18 aastaseks. Reedel sai kirja Ergo kindlustuse poolt. Minu jaoks see info oli uudis , sest laps ei rääkinud mulle midagi sellest ja keegi ei teatanud, et selline asi juhtus. Ergo esitas lapsele tagasinõuet. Laps juhtis sõidukit liiklusseaduse § 90 lõike 1 punktides 1 või 2 nimetatud mootorsõiduki juhtimise keeldu eirates, mistõttu Ergo vastavalt Liiklusseaduse seaduse §53 lõige 2 punktile 3, õigus esitada tagasinõue kindlustuhjuhtumi põhjustatud sõidukijuhi vastu.
Nüüd nad laps sai 18 aastaseks ja nad nõuavad tema käest 704. eurot. Mida ta peab maksma 10 päeva jooksul. Kui õiguslik see on ?Kas nendel oli õigus mitte teavitada sellest lapsevanemad. Ei ole antud ka vaidlustamise aega. Oleks väga tänulik kui te saaks vastata ja aidata.Mul ei ole praegu kuskil seda raha võta.Ülalpidamisel veel 2 alaelist last. Laps kes seda põhjustas õpib koolis.
Vesteldes lapsega tema rääkis , et tõesti sõitis rolleriga mida andis kasutada tema sõbranna. Mööda sõites kriimustas autot. Koha peal ehmatas. Talle öeldi, et kuna roller kindlustatud siis käik katab kindlustus, et tema paneks allkirja. Mingit kahjuhinnangut muidugi me pole näinud.
Lugupidamisega
N

Re: Kahjunõue lapselt

26 Apr 2021, 21:02

Tere

VÕS § 492 lg 1 kohaselt läheb kindlustusandjale tema poolt hüvitatava kahju ulatuses üle kindlustusvõtjale või kindlustatud isikule kolmanda isiku vastu kuuluv kahju hüvitamise nõue. Seega on kahju hüvitanud kindlustusseltsil seadusjärgne õigus esitada kantud kulude ulatuses tagasinõue kahju põhjustajale ehk Teie täisealisele lapsele. Loomulikult on kahju põhjustajal (mitte Teil, sest lapse täisealiseks saades kaotab vanem seadusest tuleneva esindusõiguse ja laps esindab end edaspidi ise) õigus küsida nõude aluseks olevaid dokumente. Kui hüvitise korraga maksmine käib üle jõu, soovitan püüda sõlmida kindlustusfirmaga maksegraafik.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta