Hüpoteegipidaja surnud

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Aug 2012, 19:09

Hüpoteegipidaja surnud

14 Apr 2021, 18:41

Tere

Selline kentsakas lugu. Majal on peal 3 hüpoteeki. Hüpoteegipidajateks on naisterahavas, kes on praeguseks surnud ning 2 tema tütart, mõlemad tütred on eraldi hüpoteegipidajad antud maja kasuks. Ehk nö ema 75000 EEK, tütar 1 12500 EEK, tütar 2 12500 EEK hüpoteekidega. Vana kurss kuna antud hüpoteek on võetud aastal 2003 ning tagasi makstud aastal 2007.
Probleem nüüd selles, et on vaja kustutada need hüpoteegid, kuid kuna ema on surnud siis selle hüpoteegi kustutamisega on raskusi. Pole tehtud ei testamenti ega pärimislepingut. Seadusjärgsed pärijad on hetkel vaid 2 selle naise tütart.

Kas tõesti peab läbi notari tegema pärimismenetluse? Või piisab ainult notari juures sellest, et mõlemad tütred annavad nõusoleku surnud ema hüpoteegi kustutamiseks ?

Kui kustutamine ei ole võimalik, kas neil tütardel on õigus näiteks see ema hüpoteek viia viimasele positsioonile tulevaste hüpoteekide määramise suhtes.

Postitusi: 2058
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Hüpoteegipidaja surnud

22 Apr 2021, 19:18

Tere

Teie küsimusest võib mõista, et lahkunu pärandvara hulka kuuluvadki vaid hüpoteegid ja seadusjärgsed pärijad soovivad pärandist loobuda. Sel juhul on pärijaks kohalik omavalitsus. Sel juhul omandab kohalik omavalitsus pärijana hüpoteegi ning saab hüpoteegipidajaks. Kui hüpoteegiga tagatud nõue on lõppenud on võimalik nõuda hüpoteegi kustutamist, tavaliselt teevad hüpoteegipidajad seda vastutulelikult. Kui aga, vaatamata hüpoteegiga tagatud nõude lõppemisele ja kinnisasja omaniku vastavale taotlusele, hüpoteegipidaja hüpoteeki ei kustuta, saab nõude esitada kohtu kaudu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta