Kinnisvara arest

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Veebr 2021, 15:49

Kinnisvara arest

21 Veebr 2021, 16:01

Tere.Nimelt selline probleem, et minu õde on Tallinna Linnavalitsusele võlgu,ja nüüd tuli kohtutäiturilt kiri ,et kinnisvara millest mu õele kuulub üks kolmandik mõtteline osa, on arestitud ja läheb oksjonile. Ülejäänud mõtteline osa kuulub mulle ja kolmandale õele. Kas on reaalselt võimalik mõtteline osa oksjonil maha müüa? Kui suur on tõenäosus, et keegi ostab vana lagunenud maja mõttelise osa? Mis saab edasi kui oksjoni kestuse ajal pakkumisi ei tehta või ostjat ei leidu?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kinnisvara arest

25 Veebr 2021, 23:27

Tere

Täitemenetluses arestida ja müüa saab ka mõttelist osa kaasomandist. Võimalikul mõttelise osa ostjal on võimalik hiljem nõuda kaasomandi lõpetamist ja teistelt kaasomanikelt nende osa välja osta kas kokkulepitud hinnaga või kaasomanikevahelisel enampakkumisel saades sel viisil kogu kinnisasja ainuomanikuks.
Kui enampakkumisel ostjat ei leidu kuulutatakse enampakkumine nurjunuks ning on võimalik, et viiakse läbi kordusenampakkumine. Kordusenampakkumisel on võimalik alghinda alandada kuni 25 % eelmise enampakkumise alghinnast, ent kokku mitte rohkem kui 70% esimese enampakkumise alghinnast.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta