Elukaaslase saunale tehtud kulutuste tagasi küsimine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elukaaslase saunale tehtud kulutuste tagasi küsimine.

12 Jaan 2021, 14:33

Tere!
Elades elukaaslasega koos ostsin tema kinnistul asuvale saunale katusekivid - oma raha eest (arve minu nimele tehtud ja makstud minu arvelduskontolt).
Seoses lahkuminekuga ja elukaaslase poolsete nõuetega on mul tekkinud küsimus,
kas mul on võimalik küsida tema kinnistul olevale saunale tehtud kulutused tagasi?
Juhul, kui see on võimalik, kas sellest on olemas mingi juriidiline vorm?
Või kas sellisel juhul võib kirjutada omakäelise, vabas vormis taotluse, et soovin oma tehtud kulutusi tagasi, kuna ei saa neid kasutada?

Re: Elukaaslase saunale tehtud kulutuste tagasi küsimine.

20 Jaan 2021, 18:53

Tere

Teise isiku kasuks tehtud kulutusi saab välja nõuda kui pooled ei ole kokku leppinud vastupidises. Samas võib kirjeldatud asjaoludel olla võimalik Teie tehtud kulutuste tasaarvestamine näiteks kasutuseelise saamisega olukorras, kus ka Teie kinnisasja oma elukohana kasutasite. Isikule, kelle eest ja kasuks kulutusi tehti, nõude esitamiseks ei ole kehtestatud vormi ja seda võite Te teha vabas vormis. Küll aga on vajadusel kohtusse pöörduda kehtestatud hagiavaldusele nii sisu kui vorminõuded ja kohtule dokumentide koostamiseks soovitan pöörduda asjatundja poole. Samuti soovitan enne nõudekirja esitamist konsulteerida juristiga, arutada läbi Teile esitatud nõuded ja Teie võimalikud nõuded kinnisasja omaniku vastu. Selleks soovitan registreeruda nõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta