Kas naaber saab ehitada kuuri katus üle meie aeda?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Jaan 2021, 22:25

Kas naaber saab ehitada kuuri katus üle meie aeda?

07 Jaan 2021, 22:39

Tere!
Naaber soovib ehitada kuuri vastu meie aeda et puid ladustada. Suurus umbes 2m x 5m, kõrgus umbes 1.5-2m). Ilmselt katuse serv läheb üle meie aeda. Lumi ja vesi hakkavad kukkuma meie maale. Meie soov, et oleks vähemalt 1m kuuri ja aja vahel. Niimodi, et saab muru niitma kuuri ja aja vahel. Lisaks sademed jäävad naabri maale.

1) kas on mingi seadus, mis keelab ehitada kuuri väga lähedal meie ajale? Ehitis peab olema suurem kui 20m2, et oleks vaja luba ja naabri nõusoleku. Aga kui tegemist väike kuuriga?
2) kas võib keelata naabrile ehitada katus üle meie aeda?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kas naaber saab ehitada kuuri katus üle meie aeda?

14 Jaan 2021, 18:57

Tere

Kui kaugel peab ehitis krundi piirist olema, ei ole seadusandlikult sätestatud. Võimalikud on kaotse piiril paiknevad ehitised ja rajatised kui mõlema kinnistu omanikud sellega nõus on. Asjaõigusseaduse § 148 lg 3 kohaselt võib naaberkinnisasja omanik nõuda ehitajalt oma kinnisasja piiridesse ulatuva ehitise osa kõrvaldamist, kui ehitaja on pahauskne või kui kinnisasja omanik enne ehitamise algust või hiljemalt ajal, mil selle osa kõrvaldamine ei olnud seotud ülemääraste kulutustega, sellele vastu vaidles. Seega soovitan Teil ehitist kavandavale naabrile juba praegu. soovitavalt e-posti teel, teada anda, et kavandatav lahendus Teile ei sobi ja Teie sellega ei nõustu.
Vajadusel, eeskätt kui naaber Teie vastuväiteid kuulda ei võta, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta