Trahvi vaidlustamise vormistus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juul 2020, 16:55

Trahvi vaidlustamise vormistus

30 Juul 2020, 17:24

Tere, küsin nõu tavamenetluse vormistamise kohta kui tahan trahvi vaidlustada ja mis aadressile saata (kas email või kohapeale viia); seejuures kas valida saatmine menetlusdokumendina, menetlusvälise dokumendina? Samuti, kas saata avaldus kohtule või esmalt trahvi kirjutajale (munitsipaalpolitseile)?

Tegemist oli ilma ühiskaardita sõitmisega ühistranspordis, isikut tõendav dokument oli kaasas. Ühiskaart olemas, aga polnud kaasas,sõidan ühistranspordis harva ja oli ununenud. Lisateabena, trahvi kirjutaja eeldas ja heitis ette, et olen varasemalt hoiatusi saanud ja nimetas mind põikpäiseks. Poole vestluse peal öeldi, et kõike filmitakse, mille peale läksin nö lukku. Kui vastasin küsimustele 'ei tea', siis ta mainis, et nii kaugele ei jõua, teeb ainult keerulisemaks. Kirjutati tavamenetlusena (nii vist nimetatakse), ei tahtnud anda kontaktandmeid ega allkirja ja tunnistaja pidi menetlejale juures viibima.

Viimane valideerimine oli aastate eest. Imestasin ka, et see info endiselt talletunud ID-kaardil.
Veel pole möödunud 15 päeva.

Varasemalt pole rikkumisi olnud.

Tänan igasuguse nõu eest!

Postitusi: 1995
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Trahvi vaidlustamise vormistus

06 Aug 2020, 13:35

Tere

Väärteomenetluse seadustiku (edaspidi VTMS) paragrahvi 114 lõike 1 punkti 1 kohaselt on menetlusosalisel õigus esitada maakohtule kaebuse kiirmenetluses tehtud otsuse (kiirmenetluse otsus) või üldmenetluses tehtud otsuse (üldmenetluse otsus) peale. Kaebus kiirmenetluse otsuse peale esitatakse maakohtule 15 päeva jooksul, alates menetlusaluse isiku poolt kohtuvälise menetleja otsuse kättesaamisest (VTMS paragrahvi 114 lg 3). Üldmenetluses tehtud otsuse peale 15 päeva jooksul, alates päevast, mil kohtuvälise menetleja otsus on menetlusosalisele kohtuvälise menetleja juures kättesaadav (VTMS paragrahvi 114 lg 1 p 2 ja lg 3).
Seega tuleb kaebus esitada Harju Maakohtule ja tegemist on menetlusdokumendiga. Kui vajate abi õigusliku hinnangu saamisel, tulemuslikkuse hindamisel ja dokumendi koostamisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta