kinnisasja kasutusõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Juul 2020, 20:39

kinnisasja kasutusõigus

03 Juul 2020, 20:47

Paar küsimust kinnisasja kasutusõigus tekkimise kohta:
-kas kinnisasja kasutusõigus saab olla identifitseerimata inimesel? Kui ei, siis kuidas saan selle kuulutada õigustühiseks? Kas olen sunnitud kohtusse pöörduma?
-kas kinnisasja kasutusõigus kolmanda isiku kasuks saab tekkida vara ostu-müügi lepinguga ka siis, kui selle saaja ei viibi juures, ei anna allkirja ega esita mingit dokumenti (rahvakeeles tankisti)?

Postitusi: 2005
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kinnisasja kasutusõigus

08 Juul 2020, 16:05

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Küsimusest jääb selgusetuks, millisest kasutusõigusest on probleem tekkinud ja mida mõistetakse identifitseerimata isiku all.
Asjaõigusena saab kinnistusraamatusse kanda isikliku kasutusõiguse, mis koormab kinnisasja selliselt, et isik, kelle kasuks see on seatud, on õigustatud kinnisasja teatud viisil kasutama või teostama kinnisasja suhtes teatud õigust, mis oma sisult vastab mõnele reaalservituudile. Seega on see seotud kindla isikuga.
Kuna küsimuse püstitus jääb ebaselgeks ja foorumikeskkonnas ei ole võimalik seda täpsustada, soovitan asjaolude täpsustamiseks ja neist lähtuva nõustamise saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.jurisstaitab.ee

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta