kahjunõue

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Juun 2020, 17:14

kahjunõue

04 Juun 2020, 18:29

Tere!

Oman korterit 5 korrusel, sees elab üürnik. On toimunud veeavarii, täpne kuupäev teadmata ja kannatada on saanud minu all olev korter.Kahjustada on saanud köögimööbel, lagi, seinad, parkett.
Minu all elav korteri omanik ei ela kohapeal, vaid käib aegajalt korteris, seepärast ei tea , millal juhtus.Tema sõnul on lekkeid mitu olnud. Elades kohapeal, oleks kindlasti kahjuulatus väiksem ja oleks võimalik lekkekoht tuvastada. Lekkekohta seniajani ei ole tuvastatud. Kohal on käinud santehnikud ja temapoolne kindlustusspetsialist, kes pole samuti leket tuvastanud. Oma ülevaatusaktis ainult väidab, et vesi ei saa kusagilt mujalt lekkida kui meie kortrerist kanalisatsiooni kaudu. Avarii täpne põhjus teadmata. Püstakus uued torud ja lekkeid ei ole tuvastatud, ka üürnik eitab lekkeid. Niiskusemõõtjaga ei tuvastatud meie korteris leket.

Minu all oleval korteril oli kindlustus,kes tänaseks on juba remondi teostanud (uus köögimööbel, lagi, parkett).
Minule postkasti saabus tekitatud kahju eest tagasinõue päris kopsakas summa. Tagasinõude põhistuses sees korteriomandi ja KÜ seaduse paragraaf 31 lg 1 p1 ja VÕS paragraaf 492 lg1.
Kui avarii tekkepõhjus teadmata, ei ole tuvastatud , et see sai alguse minu korterist, kas on võimalik tagasinõue vaidlustada ja keelduda maksmast?

Ootan kiiret vastust!
Kristiina

Postitusi: 2005
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kahjunõue

11 Juun 2020, 13:21

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kahjunõude aluseks saab olla sündmus, mis põhjustas kahju ja mille eest nõude saaja vastutab. Tõendamiskoormus lasub nõude esitajal. Teie kirjeldatud olukorras ei ole selge, mis sündmuse põhjustas ja kes on selle eest vastutav. Seega ei näe vastaja Teie poolt esitatud informatsiooni põhjal Teil kohustust nõuet rahuldada.
Olukorra ja esitatud nõudedokumentide analüüsimiseks ja kõiki asjaolusid arvestavaks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta