Elamispinna arvutamine ja mõttelise osa jaotamine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elamispinna arvutamine ja mõttelise osa jaotamine.

14 Juul 2011, 21:52

Tere,

Mure on selles, et meil on korter eesti aegses puumajas pööningukorrusel ja soov oleks lae paelne välja ehitada väikeseks magamistoaks. Probleem on selles, et teised ühistu liikmed ei ole sellega nõus, kuna minu elamispind läheb sellega suuremaks ja siis väheneb nende mõtteline osa maja üldpinnast.

Kuidas arvutakse majas korteri üldpinda ja kas selle madala laepealse välja eitamine ikka teeb mu korteri üldpinna suuremaks?
Kui teeb suuremaks siis kas mul on võimalik kuidagi oma mõttelisest osast loobuda ja kasutada seda oma lae pealse välja ehitamiseks, et keegi ei peaks midagi kaotama?
Kas on veel mingisugusedi võimalusi selle idee teostamiseks?

Re: Elamispinna arvutamine ja mõttelise osa jaotamine.

18 Juul 2011, 16:45

Asjaõigusseaduse § 72 lg 1 sätestab, et kaasomanikud valdavad ja kasutavad ühist asja kokkuleppe või kaasomanike enamuse otsuse kohaselt, kui sellele enamusele kuulub suurem osa ühises asjas. Küsimuses kirjeldatud laepealse väljaehitamine ei ole võimalik ilma teiste kaasomanike nõusolekuta. Lisaks on vajalik ka ehitusluba. Küsimuse esitaja elamispind tõepoolest suureneb ja seega suureneb ka osa kaasomandis. Raske on ette kujutada, et korteri teatud osast saab loobuda, et säilitada osa suurust kaasomandis. Antud juhul tuleks veenda teisi kaasomanikke, et osa suurendamist ei hakata kasutama teiste kaasomanike huve kahjustades.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta