Kaasomaniku varaline vastutus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Juun 2017, 21:52

Kaasomaniku varaline vastutus

14 Juun 2017, 22:13

Tere

Meil on tütrega kaasomandis maja. Kinnistul lasub hüpoteek. Laenumakseid tasub tütar, tema on ka laenusaaja. Tütrel on elukaaslasega tütar, kes on alaealine. Samas on tütrel tehtud laenumaksekindlustus ja elukindlustus õnnetusjuhtumi korral.
Küsimus on: kui tütrega peaks juhtuma kõige hullem, siis mil määral olen mina kui kaasomanik vastutav laenu eest ja kuivõrd aitab siin tütre sõlmitud elukindlustusleping, millel pole soodustatud isikut, kuid mis oma summalt ületab hüpoteegi summa?

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kaasomaniku varaline vastutus

19 Juun 2017, 09:15

Tere

Teie küsimuses, mis saab siis kui tütrega juhtub kõige hullem, tuleb vaadata pärimisseaduses sätestatut. Kui Teie tütar ei ole koostanud testamenti ega pärimislepingut, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgsed esimese järjekorra pärijad on pärandaja alanejad sugulased (alaealine laps). Vanemad on teise järjekorra pärijad, kes pärivad vaid juhul kui esimese järjekorra pärijaid ei ole või kui esimese järjekorra pärijad pärandist loobuvad.
Pärandi vastuvõtmisega lähevad pärijale üle kõik pärandaja õigused ja kohustused (§ 130 lg 1), sama paragrahvi lg 3 kohaselt on pärija kohustatud täitma kõik pärandaja kohustused.

Eeltoodust tulenevalt lähevad Teie tütre surma korral tema alaealisele tütrele kui pärijale üle koos vara ja õigustega ka laenumakse kohustused.

Kui elukindlustuses ei ole laenuandja märgitud soodustatud isikuks, ei toimu laenu tagasimakse kindlustussumma arvelt. Kindlustussumma saab soodustatud isik.
Teie kaasomanikuna ei ole teise kaasomaniku laenu eest vastutav kui Te ei ole selle laenu käendaja või kaastaotleja.


Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist

Vasta