hooneühistu osa pärandamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Juun 2017, 14:03

hooneühistu osa pärandamine

13 Juun 2017, 14:32

Tere päevast! Olen hooneühist juhatuse liige ja üks osapooltest lahkus ootamatult teise ilma ja ilmselt peab tema koha üle võtma tema seaduslik poeg.
Millised on tema tegevused või kuhu oleks noormehel tark pöörduda. Ma ei oma vastavat haridust, et sellel alal nõustada aga ta on mures, et kuidas toimida või kuhu pöörduda

Oleksin nõuande eest väga tänulik!

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: hooneühistu osa pärandamine

19 Juun 2017, 07:26

Tere

Kui inimene sureb, lähevad tema vara, õigused ja kohustused üle pärimise korras. Pärimise aluseks on seadus või pärandaja viimne tahe (testament või pärimisleping). Pärimismenetluse algatamiseks võib avalduse esitada üks kõik millisele Eesti notarile. Avalduse saab esitada pärast seda, kui isiku surm on rahvastikuregistris registreeritud. Menetluse läbiviimiseks avalduse esitamise lõpptähtaega määratud ei ole, kuid paraku ei saa ilma selleta vara omaniku kandeid registris muuta.
Korteriühistuseadus § 5 lg 3 kohaselt loetakse pärandi vastuvõtnud pärija korteriühistu liikmeks astumise ajaks pärandi avanemise päeva.
Eeltoodult tulenevalt tuleb noormehel esmalt pöörduda notari poole, et teha pärimisega seonduvad vajalikud toimingud. Seejuures selgitab pärimismenetlust alustanud notar vajaliku põhjalikkusega pärimismenetlust, võimalikke menetlusosalisi ja muud asjassepuutuvat ning vastab asjakohastele küsimustele. Alles peale pärandi vastuvõtmist saab pärijast korteriühistu liige.

Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist

Vasta