Korterist loobumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Korterist loobumine

21 Dets 2016, 23:45

Tere. Mure selline,et sai ostetud notariaalse lepinguga korter ja nüüd sooviks sellest loobuda. Kuna olen abielus aga enam koos ei ela siis mina seda korterit ei soovi. Üürileping oli enne mehe nimel aga nüüd sain teada,et ka see on läbi. Et kes üldse peaks nüüd komunaale maksma? Mis võimalused üldese on loobumiseks..ja kes peaks komunaale maksma?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Korterist loobumine

21 Dets 2016, 23:45

Teie poolt omandatud korter on kinnisasi. Kinnisasja omanik võib kinnisomandist loobuda. Tehing, millega kinnisomandist loobutakse, peab olema notariaalselt tõestatud vormis. Kui kinnisasjast on loobutud, läheb kinnisasja omand üle riigile alates vastava kande tegemisest kinnistusraamatusse. Riigi kui puudutatud isiku nõusolek ei ole sellise kande tegemiseks vajalik. Kui riik on omandanud kinnisasja kinnisasi on koormatud reaalkoormatisega, on riigi vastutus reaalkoormatisest tulenevate kohustuste täitmise eest piiratud kinnisasja väärtusega.
Te ei pea korterist loobuma, võite selle müüa ja saate tagasi korteri ostmisel kantud kulutused. Korteriga seonduvaid kommunaalkulusid kannab korteriomanik, kui korteris keegi ei ela.


Vastas Vambola Olli.

Vasta