kaasomand

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Okt 2016, 14:58

kaasomand

25 Okt 2016, 15:08

kas tuleb kinnistusregistris teha kanne,(et ka teine osapool oleks osanikuks) kui ehitatkse ühiselt maja, mille ehituse on üks osapool on alustanud enne abielu sõlmimist.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: kaasomand

26 Okt 2016, 20:26

Teie kirja kohaselt on kinnisvara (maa) soetatud enne abielu sõlmimist ja seega on kinnisvara lahusvara ja kuulub selle isiku ainuomandisse. Lihtsalt kinnistusametisse minna ja teha avaldus ning osa elamust enda nimele kirjutada pole võimalik. Te peate pöörduma notarisse ja sõlmima kas ½ m.o kinnistu kinklepingu või müügilepingu. Samuti võite sõlmida notaris abieluvaralepingu, millega reguleerite varasuhted.

Juhul kui kinnisvara omanik on nüüd abiellunud ja abikaasad on alustanud kinnistule elumaja ehitust, siis palun vaadake ja selgitage välja, millise varakorralduserežiimi te enne abiellumist valisite? Kui teil on valitud abikaasade varalahususe režiim, siis jääb kõik vara selle abikaasa lahusvaraks, kelle nimele see soetati. Ühisvara puhul olukord teine. Samuti vara juurdekasvurežiimi puhul. Kui te olete selle välja selgitanud, siis saate edasi toimida.Vastas Krista Paal.

Vasta