Mure ühisomandiga!

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Mai 2013, 09:01

Mure ühisomandiga!

08 Okt 2016, 09:14

Tere


Minul mure ühisomandiga. Sain vennaga 1/2 mõttelistes omandites pärandiks maja koos maaga. Antud hetkel elab seal minu venna ema kes ei luba mul sinna kinnistule isegi jalga tõsta, viimane kohtumine lõppes sellega, et tuli kallale. Pärimiseks kõik vajalikud toimingud on tehtud ja kinnisturaamatusse on andmed kantud ning pärimistunnistus on ka käes.
Mis õigused on minul seoses selle pärandvara mõttelise osaga, kas ma võin oma venna ema sealt välja tõsta isegi siis kui minu vend seda ei luba, küll aga vend ise ei ela seal.
Kas mul on õigus küsida üüri maja kasutamise eest, sest ruumide kasutuslepingut meil pole või saan ma kuidagi osa majast pitseerida, et seda ei kasutataks.
Ning kas mul on õigus kaasata sellesse õigust täitvaid organeid nagu näiteks politseid kui ma soovin oma kinnustule siseneda ja seal viibida ilma et mu elu ohus oleks.

Kas mul on õigus oma osa müüa või mida ma tegema peaksin?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Mure ühisomandiga!

10 Okt 2016, 20:28

Esmalt peaksite tekkinud olukorraga seoses rääkima teise kaasomanikuga ja leppima kokku päritud vara kasutamises. Asjaõigusseaduse § 72 lg 1 kohaselt peaksid kaasomanikud valdama ja kasutama ühist asja kokkuleppel. Juhul, kui Teie venna ema ründas Teid, siis oleksite pidanud pöörduma politseisse. Seda peaksite tegema ka tulevikus, kui venna ema Teid füüsiliselt ründab. Oma venna ema Te välja tõsta ei tohiks, sest pool mõttelist osa kinnisvarast kuulub vennale ja vennal on õigus anda eluaset oma emale. Te võite vabalt oma osa müüa, kui leiate ostja. Teie vend omab aga ostueesõigust, mida ta võib kasutada 2 kuu jooksul arvates müügitehingust.


Vastas Vambola Olli.

Vasta