Tulumaks poolelioleva maja müügist

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Apr 2012, 18:52

Tulumaks poolelioleva maja müügist

04 Okt 2016, 09:08

Tahtsin küsida, et kui ma müün oma maja, mis on minu oma kaks aastat ja on ehitusregistri andmetel "ELAMU pooleliolev" ja kus keegi pole sissekirjutatud ja keegi reaalselt selles majas kuni müümiseni ei ela. Kas üldse omab tähtsust kui kaua on kinnistu on minu käes maksuameti jaoks? Kas minult võetakse maksud maha (missugused maksud) ja kui suures ulatuses? Näiteks maja on ostetatud 10000 euro eest ja müün 15000 euro eest.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Tulumaks poolelioleva maja müügist

05 Okt 2016, 20:24

Tulumaksuga maksustatakse maksumaksja tulu, millest on tehtud seadusega lubatud mahaarvamised. Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku tulu, mis on saadud vara võõrandamisest. Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana. Residendist füüsilise isiku maksustamisperioodi tulust arvatakse maha maksuvaba tulu 2040 eurot. Sama summa kuulub tulust mahaarvamisele ühel lapsevanemal, kui Te peate üleval last, kes on 17-aastane või noorem. Veel on tulust õigus tulust maha arvata ühe kuni 26-aastase Eesti kodaniku koolituskulu.
Tulumaksuga maksustatakse kasu, mis on saadud vara müügist või vahetamisest. Kasu või kahju vara müügist on müüdud vara soetamismaksumuse ja müügihinna vahe.


Vastas Vambola Olli.

Vasta