Elektri näidud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elektri näidud

17 Mai 2016, 12:39

Tere, Mul on 2013 aastal vahetatud elektri kilp ja viidud õue. Nüüd nad tahavad vahetada kaugloetavaks, kuid mina ei taha, pole vaja. Ma ei taha et mind jälgitakse, siis on kõik näha kuna ma kodus olen ja mida ma teen. Kaks korda olen öelnud ei töömehele. Ja peale seda helistati juba elektri müüjalt, ilmselt. Ütles et kui ma ära ei lase vahetada siis lülitatakse elekter välja. Olevat isegi seaduses kirjas. Kuid minu arust on see inimõiguste rikkumine siis. Võib-olla on selle seaduse vastu ka mingi seadus. Muide, kas ma pean sõlmima enne elektri lepingu ka, sest praegust on see vanaisa nimel, kes on juba üle aasta mulla all. Arved on kõik makstud. Ette tänades.

Re: Elektri näidud

18 Mai 2016, 11:58

Te olete elektrienergia tarbija ja Teie ning elektrienergia müüja vahel peab olema leping. Lepingu puudumisel võidakse Teil tõepoolest elekter välja lülitada. Elektrituruseaduse § 65 lg 3 p 1 kohaselt on võrguettevõtjal õigus keelduda võrguteenuse osutamisest, kui võrguteenuse kasutaja elektripaigaldised ei ole kooskõlas õigusaktide nõuete või võrguettevõtja poolt võrguga ühendamiseks esitatud tehniliste tingimustega. Seega selleks, et vältida probleeme ja elektri välja lülitamist, peaksite sõlmima lepingu võrguettevõtjaga ja võimaldama vahetada ära elektriarvesti. Teil ei ole põhjust karta jälgimist, sest kaugloetav elektriarvesti võimaldab elektrienergia müüjal vaadata ainult Teie arvesti näitu.


Vastas Vambola Olli.

Vasta