Kaasomandist loobumine ja ehitise kõrvaldamine kinnistult

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomandist loobumine ja ehitise kõrvaldamine kinnistult

17 Mai 2011, 12:10

1. Pool aastat tagasi sai tehtud teisele kaasomanikule ettepanek, et ta loobuks oma osalusest minu kasuks, aga vastust ei ole veel tulnud, kuigi vastamis tähtaeg on möödas. Jutt on eramajast, minule kuulub 2/3, temale 1/3. Mida edasi peaks tegema?

2. Vanaema lubas eluajal oma kinnistule paigaldada teisel inimesel kämpingu. Pärast tema surma kuulub kinnistu minule ja ma soovin, et kämpingu omanik selle sealt ära viiks. Ehitusregistris seda ei ole, ehitis asub postidel. Korduvalt olen esitanud kirjalike meeldetuletusi, aga siiani edutult. Kui kämpingu omanik ei taha seda ära viia, kas mina võin seda teha ning teisalduskulutusi temalt sissenõuda?

Re: Kaasomandist loobumine ja ehitise kõrvaldamine kinnistul

17 Mai 2011, 12:11

1. Pärast kirjalikule ettepanekule vastuse mittesaamist, on võimalus jätkata läbirääkimisi või siis pöörduda maakohtusse hagiga kaasomandi lõpetamise nõudega. Kohus siis kaasab teise osapoole ja määrab kompensatsiooni suuruse.
2. Kui kämpingu omanik seda reaalselt kasutab, ei tohi jõuga kämpingut kõrvaldada. Seega tuleb pöörduda ehitise kõrvaldamise nõudega kohtusse ja kohtuotsuse alusel saab selle kõrvaldada. Kohtus tuleb nõuda kõrvaldamise kulude ja ka kohtukulude kandmist kämpingu omaniku poolt.

Vasta